A.A. Milne klasszikusa már számos epizódban és sorozatban eljutott hozzánk, de mindig újra és újra rá kell jönnünk, hogy Micimackó kalandjai sosem válnak unalmassá!
„Valami olyan érzésem támadt, mintha valamit elfelejtettem volna” – a Walt Disney Animation Studios ismét elhozza Micimackót a Százholdas Pagonyba, így harmincöt év után újra nagyvásznon láthatjuk a világ legismertebb medvéjét.
Az új, régi bájjal, szellemességgel és hóbortokkal fűszerezett alkotás lehetőséget ad egy különleges találkozásra a bölcselkedő „csacsi, öreg medvével” és barátaival, Tigrissel, Nyuszival, Malackával, Kangával, Zsebibabával, és természetesen Fülessel, aki megint elhagyta a farkát. „Hm, a farok vagy ott van, vagy nincs ott” – mondja Micimackó – „És a tiéd nincs ott...”.
Nagy örömmel értesültem róla, hogy Micimackót újra a nagyvásznon láthatom, miután a gyerekkoromból imádott sorozatot követhettem. Volt, aki elképedve figyelte a 22 éves fejemet, és szinte megvetéssel szólt rám, amiért „felnőttként” is elmegyek egy mesére.
Ezen félreértés eloszlatása érdekében szeretném hangsúlyozni: Micimackó nem korfüggő, és a Disney úgy alkotta meg, hogy a kicsik és a felnőttek egyaránt élvezhessék. Garantálom, hogy bárki, aki csak pár percet szánt mesékre, remekül szórakozik majd Micimackóval és barátaival.
Az egyik legnagyobb pozitívum, amiért szinte megöleltem volna a hazai forgalmazó szinkronos munkáját, a régről ismert szinkronfelhozatal: a karakterek hangjai ugyanazok, mint az eredeti sorozatban, hatalmas piros pont jár érte a Fórum Hungary-nek!
Elképzelhetetlen lenne Mikó István nélkül Micimackót hallgatni, vagy hogy Nyuszit ne Szacsvay László szólaltatná meg. Hasonló galiba történt volna, ha Tigris nem Bács Ferenc hangján szólal meg.
Az új szereplő, Kárpáti Tibor Füles hangjaként nagyon tetszett, hiszen még szomorúbb és mélabúsabb hangot adhatott neki. A zenékről sem feledkezhetünk meg: Zséda előadásában igazán élvezetesek a dalok, és bár néha túl soknak tűnhetett a dalolás, összességében a többi tényező figyelembevételével nem volt zavaró.
A Disney másik erénye, hogy ügyelt a film hosszára: egy óra fölötti játékidőt kaptunk, és nem kell hangsúlyozni, hogy ez egy remek döntés volt a részükről. A cselekmény pörög, nincs felesleges üresjárat, így a kicsik is könnyedén végig tudják nézni.
A kedvező hossz mellett fontos előny, hogy a film mindenki számára könnyen követhetővé vált: a régi rajzolási stílus mellett a narrátor közbevetései is segítenek, például a könyv sorain lépdelő szereplők.
A történet nagy fordulópontja, amit már évek óta szeretünk és figyelemmel kísérünk, hogy Füles elveszíti a farkát, és a csapat elindul, hogy megtalálja. Bagolynak van egy ötlete, miután egy levélre bukkannak Róbert Gida ajtaja előtt...
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.