A Hiányzó Láncszem (Missing Link) című filmet Chris Butler rendezte, és benne szerepel egy erős magyar szinkronnal ellátott amerikai stop-motion bábfilm, ami 2019-ben jelent meg, és 95 perc hosszú (12 éven felülieknek ajánlott).
A Laika stúdió először a Kubo és a varázshúrok című filmmel került szélesebb közönség elé, de a Zootropolis című filmmel is versenyt futott az Oscar-díjért. Most pedig egy új filmjükkel próbálnak még inkább a reflektorfénybe kerülni, mivel a Hiányzó Láncszem alapötletében óriási lehetőség rejlik. Az eredmény azonban sajnos nem éri el az Aardman stúdió utóbbi két alkotásának színvonalát, különösen Shaun, a bárány mozifilmje után. Az Aardman filmjei valóban jobbak!
A cselekmény a korban játszódik, de pontos évszám nincs meghatározva. Londonban találkozunk a főszereplőnkkel, Sir Lionel Frosttal, aki a társadalmi elitbe próbál bekerülni, miközben bizonyítékot akar szerezni a misztikus lények létezéséről. A film legnagyobb erénye a történelmi és karikatúrista ábrázolás, ami bárhol a világon, bármelyik népcsoportnál hiteles és élő világot teremt, és ez a hangulatnak is jó alapot ad. A sztereotip karakterek is hozzájárulnak a film sikeréhez.
A főhősünk nem épp sikeres expedícióiról híres, és az alaptörténetből kiderül, hogy a Loch Ness-i látogatása sem hozott eredményt. Azonban egy levelet kap Amerikából, amelyben egy rejtélyes sasquatch (nagyláb) él, és ezért elindul, hogy találkozzon vele. Amikor odaér, rájön, hogy a sasquatch nemcsak értelmes és beszél, hanem ő írta a levelet, mivel fajának utolsó képviselőjeként magányosnak érzi magát. Szeretne eljutni yeti unokatestvéreihez a Himaláján, és biztos benne, hogy Sir Lionel segíthet neki eljutni oda. Az ötlet eredeti, de a film nem mélyed el olyan mélységekben, mint a Kubo és a varázshúrok, amely egyfajta lélektani anime volt stop-motion technikával.
A film nem foglalkozik mélyen a társadalom és az utolsó majomember kapcsolatával, és nem mutatja be, hogy mit gondol erről a közönség. Ez a hiányosság egy olyan korban, ahol játszódik a film, szembetűnő. Az Apróláb című film tavaly ugyanezt a témát járta körbe sokkal részletesebben és realisztikusabban. A karakterekből származó humor azonban még mindig szórakoztató, és a film könnyedebb, humoros stílusa megfoghatja a szülőket is.
Az animáció minősége a film kiemelkedő erénye. A bábkarakterek mimikája, ruházata és testtartása lenyűgöző, és a víz használata stop-motion filmben korábban nem látottan jól sikerült. Az animáció minősége valóban fejlődött az évek során, és a Laika stúdió mindig új mércét állít ezen a területen.
A film humora a promóció során burleszk és slapstick jellegűnek tűnik, de a film nézésekor már nem tűnik túlzottnak vagy unalmasnak. Nem pörög olyan gyorsan, mint a Pókverzum vagy a Lego filmek, ami frissítő változatosság a mai trendek között. A karakterekből még több poént lehetett volna kinyerni, de azok, amik megmaradtak, szórakoztatók.
A zene azonban nem emlékezetes, és nincs olyan fontos szerepe a történetben, mint a Kubo és a varázshúrok című filmben. A Laika stúdiótól megszokott filmekhez képest kevésbé komplex.
A Hiányzó Láncszem egy jó választás a család számára, akik be akarnak pillantani a Laika stúdió munkásságába. A film ártalmatlan, vicces, és az animáció kiemelkedő. Bár lehet, hogy nem lesz emlékezetes, a film egyáltalán nem rossz. Ajánlom a megnézését!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.