Azt mondják, hogy felesleges túlzottan elmélyülni a múltban, és ugyanez igaz a jövővel kapcsolatban is. 1991-ben James Cameron határozottan lezárta az időutazó gyilkos gépek történetét, de amikor egy üzlet elindul, előbb vagy utóbb mindig lesz folytatás. Ebben a cikkben először visszatekintünk a rosszul fogadott harmadik/negyedik/ötödik részekre, majd ítéletet mondunk az új Terminator filmről, a Dark Fate-ről, amely figyelmen kívül hagyja a korábbi három epizódot.
A hollywoodi producerek nem kedvelik, ha egy film olyan módon ér véget, hogy nem folytatható – különösen, ha sikeres produkcióról van szó. A Terminator 2: Judgment Day végén a sötét jövőt elkerülik, még Arnold Schwarzenegger által alakított cyborg is feláldozza magát, így a film elsősorban boldog befejezést kap. A film producerei, főként Carolco vezetésével, rávettek James Cameront, hogy távolítsa el a tervezett befejező jelenetet a T2-ből (amelyben egy idősebb Sarah Connor unokájával játszik egy biztonságos jövőben), és helyette a film egy sötét autópályával és Sarah monológgal záruljon. A történet még mindig teljes volt, és a legtöbben egyetértettek abban, hogy a Terminator mitológiát nem szabadna megbolygatni.
Ha hihetünk a legendának, Cameron maga is elkezdett gondolkodni egy folytatáson a 90-es évek közepén. Azonban a hatalmas Titanic projekttel volt elfoglalva, és rájött, hogy nem tud sokat hozzáadni az már meglévő történethez. Közben a Carolco csődbe ment, és a 20th Century Fox megpróbálta mindenre kiterjedően megvásárolni 8 millió dollárért, beleértve a Terminator jogait is, de sikertelenül. Volt egy javaslat is, hogy Arnie és Cameron együtt szerezze meg a jogokat, de a rendező nem volt érdeklődő, így ez a megállapodás is meghiúsult. Végül egy elég furcsa fordulat eredményeként Kassar és Andy Vajna szerezte meg a jogokat, ami érdekes, mert ők korábban már birtokolták a csődbe ment Carolcót. Tisztázásképpen, Vajna 1989-ben elhagyta a céget, de a 90-es évek végén Vajna és Kassar létrehoztak egy új közös vállalkozást, a C2 Pictures-t. Megpróbálták rávenni Cameront, hogy írja és rendezze a harmadik részt, de végül összevesztek vele.
A rendező nélkül Arnie nem volt hajlandó folytatni a franchise-t, de valahogy Vajna és a társaság meggyőzte őt (a "valahogy" itt a 30 millió dolláros fizetésre utal), és ő lett az egyetlen visszatérő szereplő. Edward Furlong komoly drogproblémákkal küzdött ebben az időszakban, és Linda Hamilton elégedetlen volt a közben elkészített forgatókönyvvel. Ennek eredményeként Sarah Connort kihagyták a történetből, és Nick Stahl alakította a fiát. A rendező végül Jonathan Mostow lett, aki olyan filmekről ismert, mint az "U-571", és Arnie még egyszer formába hozta magát, állítólag azért vállalta el a szerepet, mert egyrészt a filmkarrierje hanyatlott, másrészt pedig szeretett volna egy utolsó kasszasikerrel, mielőtt Kaliforniát kormányozni kezdte volna. Kívánsága teljesült; a 2003-as "Terminator 3: Rise of the Machines" 433 millió dollárt hozott be világszerte, amely, bár nem érte el a T2 számait, mégis örömmel töltötte el Vajnát, amikor látta az eredményeket.
Forrás: filmrajongo.com
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.