Az amerikai Közép-Nyugat egy álmos kisvárosában, ahol a hosszú, hideg telek uralkodnak, a nyugdíjasok idejük nagy részét jéghalászattal töltik.
Amikor épp nem a lék fölött üldögélnek, az időt leginkább az ősidők óta tartó szomszédi viszály fenntartására fordítják. Két főszereplőnk, Gustafson (Jack Lemmon) és Goldman (Walter Matthau) pontosan ilyen szomszédok legnagyobb örömük ha egymás bosszantásában versengenek.
Egy napon azonban a helyzet megváltozik, amikor a szomszédos házba beköltözik egy bájos és meglehetősen kacér özvegyasszony, Ariel (Ann-Margret), aki új színt hoz az életükbe és a rivalizálásukat komolyabbá teszi.
Valamilyen rejtélyes okból ritkán kerül fel a karácsonyi filmek toplistájára pedig Jack Lemmon és Walter Matthau vígjátéka igazi örök klasszikus.
Az 1993-ban bemutatott filmről összegyűjtöttünk néhány érdekességet amelyek garantáltan kedvet csinálnak az újranézéséhez!
Elsőre talán furcsának tűnhet, hogy két, hetvenes éveikhez közelítő nyugdíjasról egy fiatal szerző mesél. Általában azt gondolnánk egy ilyen témát egy érettebb korú sokat tapasztalt író dolgoz fel.
Ehhez képest a forgatókönyvet Mark Steven Johnson írta, aki 1964-ben született és még a minnesotai egyetemen tanult filmművészetet, amikor a családi történeteik alapján megalkotta a sztorit. A film helyszínéül szolgáló Wabasha kisváros Johnson nagyapjának lakhelye volt és a karaktereket is innen merítette.
A történet folytatása, Még zöldebb a szomszéd nője (1995) szintén az ő munkája.
Johnson később rendezőként is bemutatkozott többek között olyan képregényadaptációk fűződnek a nevéhez mint a Daredevil, a fenegyerek és A szellemlovas.
Walter Matthau és Jack Lemmon párosa azért működik ilyen jól a vásznon, mert már régóta összeszokott duó voltak. A két színész tíz filmen dolgozott együtt és A szomszéd nője mindig zöldebb a hatodik közös munkájuk volt.
Talán legemlékezetesebb alakításuk az 1968-as Furcsa párban történt amelyért Oscar-díjra is jelölték őket. Nemcsak a filmekben hanem a való életben is nagyon jó barátok voltak és ez a köztük lévő kémia a vásznon is átsugárzik.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.