A folytatásban újra találkozhatunk a régi kedvenceinkkel és rengeteg új szereplővel is. Valóban sokan lesznek jelen, talán már túlságosan is sokan.
Gellert Grindelwald lebukik, majd elfogják, de amikor átszállítanák Amerikából Európába, sikerül megszöknie. Göthe Salmander is bajba került a korábbi részben okozott galibája miatt, így nem hagyhatja el az országot, noha sürgősen kellene, mert valami ijesztő veszély készül. Grindelwald szökése után Párizsban veszi birtokba és onnan sző szándékait. Csak Albus Dumbledore (akit Jude Law tökéletesen megformál) állíthatná meg őt, de saját okokból nem teheti meg (melyre alapos oka van), így amíg a későbbi Roxfort igazgatója a suliban marad, szinte az összes varázsló Párizsban gyűlik össze.
Az új szereplők mellett izgalmas fordulatokkal teli múltbeli események is megjelennek a filmben, amelyek segítenek megérteni a jelen eseményeit. Miért ennyi felhajtás? "Fantasztikus Bestiák: Grindelwald Bűntettei" ugyanazt a morális kérdést veti fel, mint sok más film (képregények, szuperhősök, mesék, sci-fi stb.): Vajon a bolygót, és vele együtt az emberi fajt, mindenképpen meg kell pusztítani, vagy elég lenne megváltoztatni? Mindig található legalább két karizmatikus vezető, akiket gyakran szoros kötelék (akár rokoni vagy baráti) köt egymáshoz, és rajtuk lehet sorakozni. Emellett mindig vannak idealisták is, akik hisznek abban, hogy az ember alapvetően jó, és képes megváltozni. A negatív karakterek általában ezt csak kifogásként használják hatalmi céljaik eléréséhez, és az embereket leendő rabszolgáknak tekintik (azoknak, akik életben maradnak). Mindenesetre a negatív karakterek sokkal céltudatosabbak, mint a pozitív karakterek, akik igyekeznek tisztességesen játszani.
Az első rész, amelyet akár családbarát filmként is lehet említeni, hasonlóan egyszerű volt a Harry Potter-filmekhez: humoros és csak annyira ijesztő, amennyire szükséges. Minden korosztály és mind a régi, mind az új rajongók számára élvezhető volt. Ezzel szemben a folytatás sötétebb hangulatú, és inkább felnőtteknek szól (bármilyen korhatári besorolás ellenére). Ennek egyik oka Johnny Depp, akinek megjelenése és alakítása nehéz komolyan venni. Ugyanakkor David Yates rendezése a cselekményt túlságosan sok irányba tereli, túl sok szálon fut, és túl sok karakter sorsát próbálja bemutatni (miközben a korábbi szereplők elveszítik súlyukat), így nehezíti az újonnan belépők bekapcsolódását a történetbe. "Fantasztikus Bestiák: Grindelwald Bűntettei" egy látványos, ám néha zűrzavaros mese a két világháború közötti időszakban, sok varázslóval. De mi is pontosan Grindelwald bűntettei? Erre nincs egyértelmű válasz.
Forrás: filmrajongo.com
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.