A film címe: "Mrs. Harris Párizsba indul", rendezője Anthony Fabian, főszereplők: Lesley Manville, Isabelle Huppert, Lambert Wilson, Jason Isaacs, Alba Baptista. Ez egy angol filmdráma, ami 115 perc hosszú, és 2022-ben készült. Ajánlott korhatár: 12 év felett!
A történet középpontjában egy londoni takarítónő áll, aki egy gyönyörű ruhát pillant meg, és úgy határoz, hogy neki is egy ilyen kell. Sok munkával és némi szerencsével sikerül összegyűjtenie a pénzt. Elindul Párizsba, ahol olyan kalandokban vesz részt, amelyek nem csak az ő életét változtatják meg, hanem másokét is. "Mrs. Harris Párizsba indul" egy felnőtteknek szóló modern mese, ami ma már ritkaság, de nagyon megnyugtató látni és belehinni. A film humoros, kedves, szórakoztató, és sokkal többet kínál, mint elsőre gondolnánk. Ráadásul egy részét Magyarországon forgatták.
A történet a második világháború után játszódik, és Mrs. Harris még mindig várja haza pilóta férjét, miközben napi munkával megél. Mos, főz, takarít, akár gombot is varr, és természetesen őrzi munkaadói titkait. Egy nap megpillant egy drága Dior ruhát, és úgy dönt, hogy neki is ilyenre van szüksége. Még keményebben dolgozik, spórol, és bár némi szerencse is szükséges, végül összejön a pénz. Repülőjegyet vesz Párizsba, de amikor megérkezik, rádöbben, hogy a drága ruhát nem lehet csak úgy megvenni, mert személyre szabottan készítik, ami néhány napig is eltarthat. A film során a néző megismeri a várost, az embereket, és a Dior márkát is.
A Dior házat, ahol a takarítónőt kissé lenézik és félreértik, ahol még a rengeteg pénz sem mindent jelent, a film alapján joggal emlékezteti a Gucci-házra (2021), és más olyan történetekre, ahol a luxusmárka a válaszút előtt áll: megtartja az exkluzivitását és csak a felső tízezernek szolgál, vagy kiszélesíti a piacot, miközben megőrzi minőségét és hírnevét. Az ötvenes években olyan változások történtek a világban, amelyeket a Dior, mint feltörekvő cég, nem hagyhatott figyelmen kívül.
Ebben az időszakban a film által bemutatott drága ruhákat előkelőségek és filmcsillagok viselték különböző eseményeken, amelyeknek hatalmas nyilvánosságot biztosítottak. De talán mégsem volt ez olyan jó üzlet, mint elsőre tűnt. Az 500 font az 500 font, de mindenkinek más értéke van, és néhány embernek sokat jelent, míg másoknak csak csekély összeget. A film számos szimbolikus elemet tartalmaz, például a kukások sztrájkját, ami mai napig releváns téma. Sokan alacsony presztízsű munkának tartják a kukázást, de ha senki sem végezné el, a társadalom szenvedne a szemét és a kosz miatt. Miközben a kukások jobb életkörülményekért küzdenek, a cégvezetők gazdagon élnek, például a felesége Dior ruhákat vásárol. Az élet igazságtalannak tűnik.
Mrs. Harris viszont elszántan küzd az álma, azaz a Dior ruha megvalósításáért. Párizsban töltött ideje alatt igyekszik rendet tenni a saját és mások életében. Azáltal, hogy példát mutat és őszinteséget sugároz, segít embereknek egymásra találni, őszintén beszélni az érzéseikről, és megváltoztatni a hozzáállásukat a világhoz. A film egy tanulságos történet arról, hogy a jó dolgoknak végső soron mindig meglesz a jutalmuk. A valóságban ez nem mindig így van, de jó hinni benne. Mrs. Harris egy tündéri alak, aki mindig a pozitív oldalát látja a dolgoknak, és a modern világban ritka tulajdonságokkal rendelkezik: önzetlen, kedves, segítőkész. Bármilyen furcsának is tűnhetne ma, az ő jósága inspiráló, és talán visszahozza a hittel a szépségbe egy pillanatra megállni és körülnézni.
Az "Mrs. Harris Párizsba indul" egy szeretnivaló, könnyed film, amely egy elgondolkodtató történettel rendelkezik, humoros beszélgetésekkel és kiváló színészi alakításokkal.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.