A Testvérlövészek (The Sisters Brothers) egy 2018-as amerikai-francia-spanyol-román western film, melyet Jacques Audiard rendezett. A film főszereplői John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal és Riz Ahmed. A western műfaj erejében van, hiszen stílusával és látványával is változatos lehet, ugyanakkor a mondanivalója széles skálát ölel fel, mozogva a véres akcióktól a drámán és a vígjátékon át. A film egy vegyületként tekinthető, ahol a fekete humor ötvöződik egy lesüllyedéstörténettel, amely bemutatja, hogy a nagy idealisztikus amerikai álom sosem volt valóság.
Jacques Audiard, a francia rendező, az angol nyelvű első filmjében egy Patrick Dewitt regény adaptációját hozza elénk. Bár a western egy eltérő műfaj az ő korábbi filmjeihez képest, mint a "A próféta", a "Rozsda és csont" vagy a "Halálos szívdobbanás", a film nem csak a zsánert hangsúlyozza, hanem olyan egyetemes üzeneteket és tanulságokat is közvetít, amelyek mindannyiunk számára fontosak lehetnek. A film emellett egy road movie is, ahol a főszereplők az út során új perspektívából tekintenek az életükre. A film elnyerte a Velencei Filmfesztiválon a legjobb rendezés díját.
A Sisters Brothers testvérek bérgyilkosok az 1850-es években, akik bárhol és bárkit megölnének megbízójuk parancsára. Eli, az idősebb testvér, egy meggondoltabb, visszafogottabb karakter, aki fontolgatja a kilépést a bizniszből, és múltja mélyen befolyásolja ezt a döntést. Charlie, a fiatalabb testvér, viszont kegyetlen gyilkológép, aki iszakoskodásával megnehezíti a küldetést. A történet során találkozunk John Morristtal, a költővel, aki lírai elemekkel gazdagítja a történetet, valamint Hermann Kermit Warmmal, a vegyésszel, aki az arany kinyerésének hatékonyságát kutatja. Mindketten a Sisters Brothers testvérek célpontjaivá válnak. A történetek összefonódnak, és a szereplők hosszú utat járnak be, hogy felfedezzék saját képességeik határait.
A cselekményvezetés nem szokványos, és a film bizonyos jelenetei hosszabb gondolkodásra sarkallnak, miközben az akciók intenzívek és véresek. Az arányok és a ritmus változatosak, ami tükrözi az élet kiszámíthatatlanságát. A film fekete humorában a Coen testvérek munkáira emlékeztet, és az élet és a család fontosságáról szól, hasonlóan az "Az ajánlat" című westernhez. A film az ember és a természet kapcsolatát, a kapzsiságot és a jóságot is hangsúlyozza.
A főszereplők kiválóan működnek együtt, bár a cselekmény ritmusa időnként szokatlan lehet. A film végére azonban világossá válik, hogy miért volt szükség erre a fajta narratív struktúrára. A Testvérlövészek új perspektívát nyújt a hagyományos western műfajban, és érdemes megnézni a műfaj kedvelőinek.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.