Bár még messze van az év vége, már most elmondhatjuk, hogy az "annyira rossz, hogy az már jó" kategóriában találhatjuk meg ezt a filmet. A Netflix pedig különösen kedveli azokat, akik élvezik a humort, amit Győrfi Pál képvisel.
A főszereplő, Coffee (Ed Helms), egy szerencsétlen rendőrtiszt a detroiti rendőrség sorai között. Bár gyakran balszerencsés, őszinte és jószívű ember. Vanessa (Taraji P. Henson), a fiát egyedül nevelő nővér, pontosan ilyen emberre vágyik a sok csalódás után. Szerelmük legyőzi a társadalmi előítéleteket, de a nő 12 éves fia, Kareem (Terrence Little Gardenhigh) nem nézi jó szemmel az anyja új kapcsolatát. Kareemnek a gangsta rap az élete, és nem örül annak, hogy anyja egy fehér rendőrrel jár. Coffee megpróbálja közelebb kerülni Kareemhez, de a dolgok nem mennek olyan könnyen, mint remélte. Végül egy hajsza közepén találjuk magunkat, amikor egy gyilkosság szemtanúivá válnak.
Az igazságszolgáltatás és a bűnözők elől menekülő, teljesen különböző páros a vígjátékokban gyakran felbukkan. Itt mindkét főszereplő rendőr vagy rendőrrel kapcsolatos, ráadásul Coffee és Kareem is különböző bőrszínnel rendelkezik. A történetben sok humoros elem található, bár néha talán túlságosan is sok. Coffee igyekszik Kareem jó színben feltüntetni, de gyakran csak várakozhatunk, hogy mi lesz a következő baklövése. Ed Helms, bár nem az akcióhős típusa, karakterei általában megmutatják, hogy ő is lehet hős, amikor szükség van rá. Ebben a filmben is hasonlóan próbálja megtenni, de a helyzet nem könnyű. Coffee kollégái sem mindig segítenek neki, Kareem pedig továbbra sem kedveli. A film során vicces helyzetek és akció jelenetek sorozata tárul elénk, amelyek egy idő után az elvárható jó kimenetel felé vezetnek.
A film erős akciójelenetekkel rendelkezik, amelyekhez idióta ellenfelek is társulnak, így a sztereotípiákat is megkérdőjelezi. A rendőrök általában korruptak, a fiatal fekete férfiaknak pedig az életükből csak a bűnözés és a rapzene áll rendelkezésre, de a film ezen a képen is humorosan játszik. A mai politikailag korrekt környezetben a filmek gyakran játszanak az elszólásokon és az őszinteségen, amit a karakterek kimondanak.
Ed Helms, a 46 éves színész, itt is meggyőző alakítást nyújt, és a film producereként is jelen van. Bár komolyabb drámai szerepeket is eljátszott korábban, könnyedebb műfajban érzi jól magát, és a film ezen a vonalon mozog. A rendező, Michael Dowse, korábban az Übergáz című filmet készítette, míg a történetet jegyző Shane Mack elsősorban rövidfilmekkel foglalkozott. Taraji P. Henson pedig már számos hasonló szerepet játszott filmjeiben.
A Coffee és Kareem nem egy családi film, mivel trágár, véres és erőszakos jelenetek is szerepelnek benne. A humor is erős és felnőtteknek szól. A film minden hibája ellenére szórakoztató és kikapcsolódást nyújt, de nem valószínű, hogy egy klasszikusnak számít majd, és a 4K verziót gyűjteményekbe sorolják.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.